Zestawienie wagonów dołowych wyeksponowanych w Polsce: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
| Linia 8: | Linia 8: | ||
|- | |- | ||
|wagon urobkowy duży | |wagon urobkowy duży | ||
| − | |550? | + | |550 mm? |
|style="background-color:lightblue;"|Eksponat | |style="background-color:lightblue;"|Eksponat | ||
|Skansen Królowa Luiza, nadszybie szybu Carnall | |Skansen Królowa Luiza, nadszybie szybu Carnall | ||
| Linia 14: | Linia 14: | ||
|- | |- | ||
|- | |- | ||
| − | |wagon urobkowy | + | |wagon urobkowy mały |
| − | | | + | |600 mm |
|style="background-color:lightblue;"|Eksponat | |style="background-color:lightblue;"|Eksponat | ||
|Katowice Giszowiec, okolice dawnego przystanku Giszowiec Balkan Ekspresu | |Katowice Giszowiec, okolice dawnego przystanku Giszowiec Balkan Ekspresu | ||
|Wagon pochodzący z Kopalni Węgla Kamiennego "Wieczorek" | |Wagon pochodzący z Kopalni Węgla Kamiennego "Wieczorek" | ||
|- | |- | ||
Wersja z 19:44, 15 kwi 2018
| Rodzaj | Prześwit [mm] | Stan | Lokalizacja | Uwagi |
|---|---|---|---|---|
| wagon urobkowy duży | 550 mm? | Eksponat | Skansen Królowa Luiza, nadszybie szybu Carnall | Wagon pochodzący z Kopalni Węgla Kamiennego "Jadwiga" |
| wagon urobkowy mały | 600 mm | Eksponat | Katowice Giszowiec, okolice dawnego przystanku Giszowiec Balkan Ekspresu | Wagon pochodzący z Kopalni Węgla Kamiennego "Wieczorek" |